W tej lodziarni czas stanął. Ceny zostały zamrożone na poziomie z lata 2022 roku. Witryna wciąż więc zaprasza na lody po 5 złotych za porcję i gofry po 8 złotych. Ech, dolce vita. Dolce Lato AD 2022.

Nie wiem, dlaczego Dolce Lato przy Alei KEN 26 od dwóch lat jest nieczynne. Nie otworzyło się w poprzednim sezonie, w tym roku w kalendarzu już czerwiec a lokal wciąż zamknięty. Ma to jednak pewien potencjał. Muzealny. Na witrynie wypisane są ceny z czasów, gdy inflacja dopiero się rozpędzała. Porcja lodów – 5 złotych. Gofry – 8. Rurki z bitą śmietaną – 4,50. O, panie! To dopiero słodkie życie było! Tak dawno, a tak niedawno.

Lody za 5 zł, gofry za 8 i rurki za 4,50. Ach, słodkie czasy 2022 roku. Fot. Maciej Mazur
Cenowe Dolce Lato 2022. Fot. Maciej Mazur

A może to właśnie ceny leżały u podstaw tego biznesowego letargu, w którym po sezonie sprzed dwóch lat pogrążyła się ta lodziarnia? Bo tak się też zastanawiam, jak to się kalkuluje tej firmie? Lokal stoi pusty drugi sezon, czynsz – jak rozumiem – leci, wyposażenie się kurzy a witryna zaprasza na lody w 24 smakach, z których chwilowo dostępny jest tylko jeden. Słodki smak wspomnień czasów niezbyt odległych.

Maciej Mazur
Rówieśnik Ursynowa (1977) i autor trzech książek o historii dzielnicy. Zawodowo reporter Faktów TVN i autor programu Ranking Mazura w TVN24.

Skomentujesz? Wiesz może coś więcej? A może autor się pomylił?