Witajcie w domu. Trochę to trwało, ale sami wiecie, jak to jest z przeprowadzkami. Właśnie się przeprowadziliśmy do nowej wersji strony. Metraż większy, kuchnia widna, wszystko wreszcie się zmieści i znajdzie swoje miejsce.

Co się nie zmieniło?
Wciąż jest to ta sama, dobrze znana od dziesięciu lat strona. Mamy wszystkie zebrane od was materiały i będziemy je publikować, chociaż nie wszystkie od razu.

Co więc się zmieniło?

Jest nowocześniej, szybciej, czytelniej. Na górze znajdziecie menu prowadzące do nowych działów:

ZDJĘCIA: czyli po prostu galeria zdjęć. Z każdym dniem ich przybywa, stare materiały przerabiamy na HD, trochę to potrwa. Cierpliwości. Ale za to każdy plik jest szczegółowo opisany, więc bez trudu znajdziecie potrzebne wam zdjęcia.
HISTORIE: to po prostu historie, opowieści, anegdoty o najciekawszych wydarzeniach z 40-letniej historii Ursynowa. Na razie jest kilka, szybko będą przybywać kolejne.
PRZEWODNIK: sporo tego się zebrało, więc postanowiliśmy otworzyć dział opisujący najciekawsze miejsca na Ursynowie wraz z ich historią. No wiecie – gdybyście nie mieli pomysłu, gdzie się wybrać w weekend.
PROJEKTY I MAPY: w tym miejscu znajdziecie wielkie wizje projektantów Ursynowa oraz historyczne plany i mapy.
PRASA: archiwum prasowe. W żadnej bibliotece nie znajdziecie tylu źródłowych materiałów z archiwalnych gazet. Będzie ich dużo, dużo więcej.

Przez dziesięć lat istnienia strony i podczas półtora miliona jej odwiedzin, zebraliśmy mnóstwo materiałów. W poprzedniej wersji wrzucaliśmy wszystko do jednego wora, w wersji obecnej wszystko jej opisane i posegregowane. Trochę to trwało i jeszcze bardzo długo potrwa, ale nie mogliśmy już patrzeć jak się marnuje taki potencjał.

Miłej lektury i czekamy na komentarze!

Acha: komentarze. Niestety, konta z poprzedniej wersji strony nie działają. Można założyć nowe (do czego serdecznie zachęcam) lub używać swojego konta Facebookowego. Wszystko w nowym formularzu pod każdym artykułem.

Rówieśnik Ursynowa (1977) i autor trzech książek o historii dzielnicy. Zawodowo reporter Faktów TVN i autor programu Ranking Mazura w TVN24.

Skomentujesz? Wiesz może coś więcej? A może autor się pomylił?