Protesty przeciwko autostradzie A2 przecinającej Ursynów, „Ukryte pragnienia” w kinie i „Batman Forever” na wideo. Kronika kryminalna plus zestaw reklam i ogłoszeń świetnie opisujących życie codzienne na Ursynowie jesienią 1996 roku.

Na pierwszej stronie „Pasma” wita nas Opel Corsa z salonu przy Surowieckiego oraz technologiczny hit, czyli system komórkowy GSM. Dopiero co uruchomiono sieć Plus GSM a już w Comline można dostać 601 minut za darmo! Dowiemy się też, że Ursynów absolutnie nie życzy sobie autostrady ani wierzchem ani w tunelu ani w ogóle żadnej innej. Tygodnik przypomina też, że w metrze nie wolno palić. A metro jeździ już od roku, więc chyba był czas aby się do tego przyzwyczaić. Bo jak nie, to wlepią kolegium do spraw wykroczeń.

Autostrada A2, palenie w metrze i początek telefonii GSM.
Pasmo, 18 października 1996, str. 1

Na drugiej stronie polecam kronikę policyjną, a w niej złodziejski skok na małego fiata, przestępce lądującego w Polonezie oraz włamanie do sklepu „Mango” przy Dereniowej. A reklama u dołu zachęca do kupienia „słynnych szwedzkich garnków” znanych z programu TV „Smakosze i rozkosze”. Program chodził wówczas w Polsacie, a gotowała w nim Magda Gessler, Katarzyna Figura czy Lew Rywin. Fragmenty z VHS znajdziecie jeszcze w YouTube.

Protesty przeciwko autostradzie, komitet inicjatywny Ruchu 100 i kronika policyjna - włamanie do malucha.
Pasmo, 18 października 1996, str. 2

Rywin Rywinem, a jeżeli chodzi o gazety lub czasopisma, to wracamy do „Pasma”. W dziale „Rynek” reklamuje się Rema 1000, a wśród drobniejszych anonsów mamy na przykład „Balton” przy Szolc-Rogozińskiego. Kompletnie go nie pamiętam – może mylił się z podobnie brzmiącą Baltoną?

Ogłoszenia i reklamy - Rema 1000 i centrum budowlane na Kłobuckiej.
Pasmo, 18 października 1996, str. 6

A na koniec Pasmo-Relaks. W Domu Sztuki wyświetlają jeszcze „Ukryte pragnienia” a na wideo wyszedł „Batman Forever”. Kawał życia to też rubryka „Gdzie po Pasmo” – w niej cała lista sklepów: Agricoop przy Braci Wagów, Gerda na Surowieckiego, Buchara na Cybisa oraz oczywiście Globi przy Belgradzkiej.

Rozrywka, kino i zestaw przydatnych adresów.
Pasmo, 18 października 1996, str. 8

„Pasmo” z października 1996 przechował i udostępnił Grzegorz Szabłowski. Wielkie dzięki!

Skomentujesz? Wiesz może coś więcej? A może autor się pomylił?