Poufne! Wróg czuwa! Nikomu nie udostępniać! Oto bardzo dokładna i w świetnej jakości mapa sztabowa Ursynowa, Kabat i Wilanowa z 1983 roku. Wszystko jest tu zaznaczone i to jak! Uprzedzam – plik jest spory.

Na co zwrócimy uwagę? Na detale. To nie jest jakiś tam poglądowy plan ulic. To jest poważna sprawa. Zaznaczono budowy, magazyny, szklarnie, studnie, linie przesyłowe, nawet baraki. Znajdziecie tu kontenery handlowe nad dzisiejszą stacją Ursynów, magazyny bazy budowlanej za Kopą Cwila, kotłownię SGGW. W przypadku przejść podziemnych zaznaczono ich wymiary a mosty opisano materiałem, z jakiego są wzniesione. Baczność! Oto mapa.

Bardzo dokładna mapa Sztabu Generalnego WP, 1983
Mapa Sztabowa, 1983

Proponuję w Windowsach sobie powiększyć kliknięciem, następnie na powiększeniu nacisnąć prawy guzik myszy, wybrać „pokaż obraz” a potem zapisać na dysku i podziwiać szczegóły. To była część ursynowska, a poniżej jeszcze Kabaty i Wilanów.

Bardzo dokładna mapa Sztabu Generalnego WP, 1983
Mapa Sztabowa – Kabaty i Wilanów, 1983

Mapę udostępnił Jacek Miros. Wielkie dzięki! Spocznij.

Rówieśnik Ursynowa (1977) i autor trzech książek o historii dzielnicy. Zawodowo reporter Faktów TVN i autor programu Ranking Mazura w TVN24.

1 KOMENTARZ

Skomentujesz? Wiesz może coś więcej? A może autor się pomylił?